Побачити Томос у Києві можна лише до сьогоднішнього вечора


Томос буде представлений для загального огляду у трапезному храмі Софії Київської лише до 19:00 7 січня, повідомив настоятель храму отець Петро

Про це повідомляє "Радіо Свобода". Об этом сообщает delogazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.

Раніше під час трансляції Різдвяного богослужіння з Софійського собору представник Мінкультури повідомив, що томос "повернеться на деякий час до Стамбула для підпису членами синоду Вселенського патріархату".

"Це дуже важлива реліквія, має велику цінність для церкви для держави. Далі ми подумаємо, де його гарно покласти, можливо, буде зроблено копію. Ми тільки вночі сьогодні прилетіли. Що було, на тому і вирішили зупинитися. Крім того, сьогодні Різдво і хотіли пов’язати одне з іншим. Завтра ми це все вирішимо, буде збиратися керівництво і вирішить, як і що далі буде", – повідомив отець Петро.

Подивитися на Томос прийшли сотні людей, черга з охочих вибудувалася далеко за межі воріт Софії Київської.

Як повідомив отець Петро, документ, який поклали між товстими шарами скла, дозволяють фотографувати, однак наблизитися до нього впритул або доторкнутися неможливо — бажаючим завадять охоронці, які є працівниками Держслужби охорони.

Читайте також: "Для вічного доказу". Повний текст Томосу для України

  • Нагадаємо, 6 січня у Стамбулі вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос про автокефалію предстоятелю Православної церкви України митрополитові Епіфанію.
  • Президент України Петро Порошенко назвав надання Томосу – ще одним Актом проголошення незалежності України.
  • Глава Української Греко-Католицької церкви Святослав привітав співвітчизників з отриманням Томосу про автокефалію Православної церкви України.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/01/07/pobachyty_tomos_u_kyyevi_mozhna_lyshe_do_sogodnishnogo_vechora”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя