На Буковині ПЦУ звинуватила УПЦ (МП) у крадіжці святині в переддень Різдва

На Буковині ПЦУ звинуватила УПЦ (МП) у крадіжці святині в переддень Різдва Об этом сообщает naftalin.in.ua со ссылкой на СМИ.

? —

Священик Православної церкви України архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій звинуватив керівника Чернівецько-Буковинської єпархії Московського патріархату Мелетія у крадіжці церковної святині антимінсу

Про це архієпископ Онуфрій розповів під час брифінгу, передає "Укрінформ".

"Процес об’єднання на Буковині проходить не так гладко, як хотілося б. Йдуть дискусії, поширюється неправдива інформація, бувають навіть гострі дискусії, які днями були у селі Карапчів Вижницького району. Це парафія, яка уже провела збори щодо переходу до нашої Православної церкви України. А в неділю керуючий Чернівецько-Буковинською єпархією митрополит Мелетій із секретарем та "групою підтримки" зайшли у церкву, виманили з приміщення місцевого священика і забрали уже підписаний мною антимінс — святиню, на якій служать літургію. Зробили це у святий вечір напередодні Різдва", — сказав клірик ПЦУ.

При цьому після звернення до правоохоронців священики Московського патріархату повернули святиню, заявивши про "прикру помилку". У поліції Чернівецької області зазначили, що заяв про крадіжку не надходило, але було "повідомлення про міжконфесійне непорозуміння щодо реалізації релігійних канонів, а саме заміни антимінсу при переході від УПЦ МП до ПЦУ".

Представник ПЦУ додав, що священики Московського патріархату при цьому не вибачалися перед колегами.

"На пораду їм вибачитися, у них не стало духу. Покаятися, що вони взяли не своє, вони не захотіли, навпаки, призиваючи інших до покаяння. Але для нас, на превеликий жаль, це не стало великим сюрпризом. Хоча ми думали, що вони вищі духовно", — сказав архієпископ Онуфрій.

Антимінс — освячена хустина із зашитою частинкою святих мощів на престолі у православних церквах. На антимінсі звершується під час літургії таїнство євхаристії. Без антимінса не можна служити літургії.Джерело статті: “http://ukropnews.com/news/Na_Bukovini_PTSU_zvinuvatila_UPTS_MP_u_kradizhtsi_svyatini_v_peredden_Rizdva_353286.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя