Газова епопея: Експерт назвав три проблеми з постачанням ЗПГ в Україну

Після підписання меморандуму сторони чекає велика робота, попередив фахівець.

Об этом сообщает innovanews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Назване "історично важливим" підписання "газового" меморандуму між Україною, Польщею та США — поки всього лише декларація про наміри. Про це розповіли опитані експерти. А щоб наміри втілилися в життя, в подальшому потрібно буде підписати ряд інших документів, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.

Як пояснив директор спеціальних програм НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев, працювати доведеться в трьох основних напрямках, за якими поки що спостерігаються серйозні проблеми. "Перше — це будівництво трубопроводу по українській території. Поляки і раніше були готові дотягнути його до нашого кордону, але будувати на українській території, природно, не збиралися. А у нас тоді порахували це невигідним. Друге — необхідно збільшити потужність терміналу в Свіноуйсьце, який зараз розрахований виключно на польські потреби. Там вільних обсягів немає, і навряд чи вони з’являться, тому що газ законтрактований. І третє — зараз поставки американського скрапленого газу (СПГ, LNG) обмежені терміналами зі зрідження газу на Атлантичному узбережжі США. Отже, їм треба збільшити свої потужності. Таким чином, потрібно буде укласти контракти на добудову трубопроводу, на збільшення потужності терміналу в Свіноуйсьце і на збільшення потужностей зі зрідження американського газу. Тобто, якщо ми хочемо, щоб цей меморандум набув реальних, практичних обрисів, нам необхідно вирішити ці три проблеми", — вважає Рябцев.

Нагадаємо, раніше в Штатах вже заявляли, що Польща стане центром перепродажу американського газу в Європі. Американська влада очікує, що до 2020 року обсяг експорту зрідженого газу зі США складе 120 млрд кубометрів, тобто близько 30% всіх світових поставок LNG. При цьому Україна, яка відмовилася від прямих закупівель газу у Росії, імпортує блакитне паливо з країн Європи, в тому числі Польщі.Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/hazova-epopeia-ekspert-nazvav-try-problemy-z-postachanniam-amerykanskoho-sph-v-ukrainu-293972.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя